Rejestratory K2-IP, K2-HD to nowa seria rejestratorów oferowanych przez firmę SimtecSystem.

Cechą wyróżniającą te rejestratory jest uniwersalność i kompatybilność.
Na czym to polega uniwersalność?
Otóż rejestratory serii HD mogą być rejestratorami: hybrydowymi, lub IP, lub HD. Obsługują standardy analogowe Pal (cvbs) jak i HD: HD-TVI, HD-AHD, HD-CVI oraz HD-IP (onvif co najmniej 2.0). Systemy analogowe i HD są rozpoznawane automatycznie. Po podłączeniu kamery do rejestratora i podaniu zasilania pojawia się obraz. Bardzo przydatna funkcja zwłaszcza przy rozbudowie systemu kiedy nie wiadomo w jakim standardzie pracują istniejące kamery. Jak wcześniej pisałem rejestratory HD mogą być również rejestratorami IP. Tak jest, trzeba w menu ustawić który kanał ma pracować jako IP. W skrajnym przypadku mogą wszystkie. W ten sposób z rejestratora HD można zrobić rejestrator IP. To nie wszystko, w ekstremalnym przypadku każdy kanał może pracować w innym standardzie. Powyższe cechy powodują, że rejestratory K2-HD są bardzo uniwersalnym urządzeniem rejestrującym obrazy z kamer.
Na czym polega kompatybilność?
Na tym, że rejestratory K2-HD i K2-IP potrafią pomiędzy sobą wymieniać strumienie z poszczególnych kanałów. Co to oznacza? Ano to, że można użyć jednego rejestratora do podglądu obrazów z drugiego poprzez sieć komputerową (zamiast komputera z programem) co jest znacznie korzystniejsze cenowo. Nie ma znaczenia czy będzie to rejestrator K2-HD, czy K2-IP każdy z każdym może wymieniać strumienie w obie strony. Kilka przykładowych funkcji rejestratorów K2, które ułatwiają instalację i obsługę:

  • Praca w trybie p2p – funkcja umożliwia podgląd z kamer i odtwarzanie bez konieczności ingerencji w ustawienia sieci komputerowej czy routera. Wystarczy zeskanować kod QR i gotowe.
  • Funkcja smart – umożliwia wyszukiwanie zdarzeń w nagraniach zapisanych w trybie ciągłym. Wystarczy zaznaczyć interesujący nas fragment obrazu, a rejestrator będzie odtwarzał tylko te nagrania, które powodowały zmiany obrazu w zaznaczonym fragmencie. Znacznie ułatwia wyszukiwanie zaistniałych zdarzeń.
  • Detekcja twarzy – rejestrator może rozpocząć nagrywanie, kiedy w polu widzenia kamery wykryje twarz ludzką. Idealna funkcja dla kamer obserwujących wejścia.
  • Ogrodzenie – funkcja umożliwiająca zaznaczenie w polu widzenia kamery, obszaru którego naruszenie spowoduje włączenie sygnalizacji i rejestracji.

Wypada tu jeszcze wspomnieć o rejestratorach K2-IP które to mają wbudowane switche PoE. Mogą pracować z kamerami innych producentów w standardzie onvif lub rtsp. Pracując z kamerami K2-IPC mogą realizować funkcje analizy obrazów w każdym kanale niezależnie. Do realizacji podglądu, odtwarzania itp. z kamer K2-IPC, rejestratorów K2-HD i K2-IP służy jeden program IMS300 (PC Windows i MacOS). Program ten obsługuje również rejestratory Dahua i Hikvision.
O pozostałych możliwościach systemów oferowanych przez firmę SimtecSystem można dowiedzieć się z kart katalogowych czy instrukcji lub kontaktować się z działem technicznym firmy SimtecSystem.