Tatuaże – inspiracje z gier komputerowych

Tatuaże

Tatuaże – inspiracje z gier komputerowych

Tatuaże – nieskończoność możliwości

 

Tatuaże w obecnych czasach nie są już niczym szokującym. Spotykamy je coraz częściej wśród znajomych w szkole, na uczelni, w pracy i podczas wielu zwyczajnych spotkań na ulicy. Można nawet stwierdzić, iż ludzie pokochali tatuaże i coraz częściej odwiedzają profesjonalne studio tatuażu, jak na przykład No Name Tattoo w Rzeszowie. Na brak wyzwań nie mogą też narzekać artyści tatuatorzy, którzy na co dzień mierzą się z różnymi kombinacjami graficznymi. Zapewne większość amatorów tatuażu natchnienia poszukuje w Internecie, który jest zdecydowanie największym źródłem inspiracji. Jednak sporo osób stawia na oryginalność i niepowtarzalne, wyjątkowe i indywidualne wzory, które z dużym sukcesem realizuje samodzielnie bądź we współpracy z wybranym mistrzem tatuowania.

 

Co się popularnie tatuuje, czyli najczęściej spotykane wzory tatuaży

Trudno wymienić w kilku zdaniach, czy też sporządzić listę najczęściej wybieranych tatuaży. Bowiem ich liczebność jest naprawdę imponująca. Natomiast różnorodność wzorów potrafi zaskoczyć nawet najbardziej twórcze umysły. Łatwiej zaś będzie pogrupować motywy chętnie wybieranej grafiki zarówno wśród płci żeńskiej, jak i męskiej. Tak więc dla przykładu spróbujmy wybrać kilka kategorii:
Kwiaty – estetyczne, ciekawe, często kolorowe – pełen ogród inspiracji nie tylko dla kobiet.

Mandale  – proporcjonalne formy, które z pewnością ciekawią i przykuwają uwagę.

Smoki – to z pewnością od lat jedne z najpopularniejszych wielkoformatowych grafik męskich.

Krzyże – symbolizują często przywiązanie do religii.

Napisy – tutaj królują cytaty lub ważne indywidualne dane, często w obcych językach.

Ptaki i zwierzęta np. psy, wilki, tygrysy, węże – pupile bądź tez drapieżniki.

Pozostaje oczywiście jeszcze cała gama symboli, obrazów geograficznych, znaków zodiaku, opasek, imion bliskich, dat, kreskówek i motywów patriotycznych.

 

Tatuaże dla wielbicieli gier komputerowych

Dodatkowo niemałe pole do popisu mają artyści projektujący lub odwzorowujący grafiki wprost z najbardziej porywających gier komputerowych. Najwięksi miłośnicy inwestują od razu w tatuaż rękaw, który obracając się odtwarza niezwykle interesujące dzieła sztuki obrazujące oczywiście postaci i sceny z popularnych gier. Dlatego do wyżej wspomnianych kategorii dołożyć należy jeszcze tatuaże pikselowe, często z klasycznym Mario w roli głównej. Łatwo zauważyć, iż nie brakuje wielbicieli szalonych projektów połączonych z grami zręcznościowymi lat osiemdziesiątych, jak również współczesnych hiperrealistycznych propozycji. Na pewno warto zauważyć fakt, że zarówno gry komputerowe jak i tatuaże w ostatnich latach przeżyły wielki awans i stały się jednym z głównych nurtów w światowym biznesie.