Uwiecznij piękne chwile

lustrzanka

Uwiecznij piękne chwile

Wraz z rozwojem technologii, wydaje się nam, że nie potrzeba wielkich umiejętności, bo zastąpi je nowoczesny sprzęt. Coraz więcej osób robi zdjęcia telefonem, bo mają one dużą rozdzielczość, a taki aparat sam się kalibruje. To jednak droga donikąd – najlepszych zdjęć nie zrobimy komórką.

Gdy na rynku pojawiały się pierwsze telefony z aparatami robiącymi zdjęcia, wśród zawodowych fotografów zapanowało poruszenie. Szybki rozwój technologii i coraz lepsze – wręcz z miesiąca na miesiąc – aparaty w komórkach, mogły zwiastować rychły koniec profesjonalistów, którzy zainwestowali grube tysiące w drogi i specjalistyczny sprzęt.

Szybko okazało się jednak, że fotografia nadal ma się dobrze, bo potrzebna jest do niej także artystyczna dusza. I aparaty w komórkach tego nie gwarantują. Podobnie jak detali, które uwiecznić można tylko dzięki lepszym lustrzankom.

Dlatego właśnie one przeżywają obecnie renesans. Turyści wyjeżdżający na wakacje to jedna rzecz, ale zdjęcia z rodzinnych uroczystości, to już całkiem inna sprawa. Tu potrzebna jest jakość, bo do fotografii na przykład ślubnych wraca się przez długie lata. Poza tym trudno spodziewać się, że amator z komórką odda piękno miejsc, w których odbywają się ważne dla nas chwile. Kraków z pocztówek, czy Gdańsk ze spotów reklamowych to miejsca uwiecznione przez profesjonalistów.