Nowoczesna ładowarka kołowa

ładowarka kołowa

Nowoczesna ładowarka kołowa

Ładowarka kołowa – inteligentna maszyna do robót ziemnych

Ładowarka kołowa znana jest nam przede wszystkim jako maszyna, która doskonale sprawdza się przy różnych pracach na placach budowy, jak również w szeroko pojętym rolnictwie. Obecne sprzęty są perfekcyjnie zaprojektowane i wyposażone w wytrzymałe podzespoły nadające się do pracy w różnych warunkach roboczych. Istotną tutaj rolę odgrywają na pewno solidne elementy konstrukcyjne. Ponadto posiadają wiele układów wspomagających, jak na przykład układ automatycznego załadunku. Producenci ładowarek zadbali także o niezwykle bogaty asortyment osprzętu dodatkowego, dzięki któremu znacznie wzrasta funkcjonalność maszyny. Wszelkie udoskonalenia przyczyniły się jednocześnie do zwiększenia wydajności sprzętu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji. Spośród wielu podzespołów współczesnych ładowarek kołowych na uwagę zasługują zdecydowanie planetarne skrzynie biegów. I inne, jak: zintegrowany układ hamulcowy, wydzielony układ chłodzenia, elektroniczne jednostki sterujące czy układ monitorujący. Tak, takie nowoczesne rozwiązania spotkamy nie tylko w eleganckich i drogich samochodach osobowych. Wszelkie udogodnienia przeniesiono również na maszyny użytkowe, mając na względzie również komfort pracy samego operatora.

 

Kabina operatora w ładowarce kołowej

Skupmy się w szczególności na wspomnianym wyżej środowisku i komforcie pracy osoby obsługującej, a raczej sterującej maszyną. Obecnie nie tylko w biurach i na stanowiskach komputerowych rozprawia się o ergonomii pracy. Jest ona niezwykle istotna również w innych branżach, w tym w kabinach pojazdów. Dlatego też znajdujący się w nich fotel, jako standardowy element wyposażenia, musi spełniać odpowiednie wymagania. Toteż współczesne podgrzewane siedziska w ładowarkach kołowych zapewniają kilkustopniową regulację, dzięki czemu można dostosować je do różnych wymiarów ludzkiego ciała. Dodatkowo na uwagę zasługują podłokietniki, często z wbudowaną jednostką sterującą. Niezwykle istotna kolejna kwestia dotyczy drgań mechanicznych, które jak wiadomo w pracy stanowią czynnik szkodliwy dla zdrowia. Dlatego też w nowych maszynach zastosowano wiele rozwiązań technicznych niwelujących wibracje i izolujących od nich operatora. Inne bardzo ważne dla bezpieczeństwa w pracy elementy ładowarek to np.: kamera wsteczna, stopnie i poręcze, odpowiednie oświetlenie oraz jakże komfortowa klimatyzacja.

Warto dodać, że obecnie dużą popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się chińskie ładowarki kołowe, które doskonale są przygotowane do wszelkich prac np. w branży budowlanej.